Przygoda z Naszą Szkołą

Czas spędzony w szkole pozostanie w naszych głowach do końca życia. Nawet będąc już na emeryturze na pewno nie raz i nie dwa będziemy wspominać okres, kiedy to siedziało się w szkolnej ławce. W szczególności, jeżeli ktoś będzie miał przy swoim boku wnuki, które będą na etapie nauczania podstawowego lub średniego. Te czasy, kiedy było się młodym i nie miało się żadnych obowiązków na głowie. Trzeba było tylko pilnować, żeby rozwiązać wszystkie zadania domowe i przeczytać coś, co pani wskazała w książkach. Takie wspomnienia warto pielęgnować, bo na pewno wywołują miły uśmiech na twarzy. Jeżeli nasza pociecha lub wnuk prosi o to, aby opowiedzieć jakim było się uczniem i jak to było, jak się chodziło do szkoły, to warto to zrobić. Nawet wtedy, jeżeli nie było się asem grzeczności, jak również wybitnych uczniem, jeżeli chodzi o oceny. Może to jednak sprawić, że nasze dziecko/wnuk chętniej chwyci za podręcznik Nasza Szkoła i chętniej podejdzie do poznawania nowych zagadnień, jakie były omawiane na lekcji.

“Nasza Szkoła. Matematyka SP 3/1 ćw. OPERON”

Wydawnictwo Operon wydało fantastyczną serię książek i ćwiczeń, które dedykowane są dla nauczania początkowego. Tym razem mamy do czynienia z ćwiczeniami, jakie przeznaczone są dla klasy trzeciej już na sam początek od września. Przy czym materiał znajdujący się w tym zeszycie ćwiczeń powinien być omawiany razem z tym co znajdujące się w książce znajdującej się w tej serii. Dzięki temu wykonywanie poszczególnych zadań będzie ułatwione i dzieci nie będą miały problemu z pracą na lekcjach. Matematyka to przedmiot, który zawsze będzie obecny w szkole. Niezależnie od tego w jakiej się będzie znajdowało klasie. Dlatego warto uważnie studiować zagadnienia, jakie będą poruszane w kolejnych zeszytach ćwiczeń, aby mieć dobrą wiedzę na początku klasy czwartej.

“Nasza Szkoła kl.2/1 Matematyka Ćwiczenia OPERON”

To ile będą umiały nasze dzieci zależy od nauczycieli, jak również od rodziców. Nie można opierać się tylko na tym co mówi nauczyciel, ponieważ rodzic również musi wspierać swoje dzieci w nauce. Dlatego razem warto usiąść nad zadaniami, jakie umieszczone są w tych zeszytach ćwiczeń. Tym razem w środku można znaleźć zadania odpowiednio dopasowane do umiejętności dzieci, które obejmuje podstawa programowa. Dodatkowo ćwiczenia obejmują również takie ćwiczenia, które wykraczają poza podstawę programową. Drugoklasiści często lubią zmierzyć się z takimi dodatkowymi zadaniami, aby jeszcze lepiej podszkolić swoje umiejętności.

Szkoła zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com