Przygoda ze szkołą

Edukacja wczesnoszkolna to jeden z etapów, który czeka wszystkie dzieci. Maluchy dopiero co pożegnały się z murami przedszkolnymi, z ukochaną panią w zerówce, a już muszą wędrować do szkoły, gdzie czekają na nich zupełnie inne wyzwania. To coś dla nich zupełnie nowego. Coś w czym dzieci zawsze trzeba wspierać. Nie tylko maluchy obawiają się tego, co zastaną w nowej klasie, ale również rodzice. Kto się więcej boi? Rodzic czy dziecko? Tutaj można polemizować, ponieważ to dzieci czasem okazują mniej strachu niż ich mama i tata. Jednak to całkiem normalne. Warto dziecko odpowiednio przygotować do tego co przyniesie mu 1 września. Można mu opowiadać o nowej klasie, nowych koleżankach. Nie można też zapomnieć o osobie wychowawcy. Dobrym wsparciem dla dziecka w tej nowej przygodzie będzie odpowiednia wyprawka szkolna, gdzie znajdzie się fajny piórnik (może z motywami ulubionych, bajkowych bohaterów), jak również odpowiedni podręcznik Nasza Szkoła. W klasach od 1 do 3 dzieci zawsze otrzymują zestaw podręczników i ćwiczeń należących do jednego kompletu. To na nich pracują przez cały rok pod okiem nauczyciela.

“Nasza Szkoła SP 3/4 ćw. OPERON”

Są to ćwiczenia, których autorami jest wiele osób mających odpowiednie wykształcenie do stworzenia książek dla edukacji wczesnoszkolnej. Do końca klasy trzeciej dzieci nie otrzymują jeszcze ocen za swoją pracę na lekcjach. To jednak nie znaczy, że nie będą oceniani przez nauczycieli za postępy, które robią lub które właśnie się nie pojawiają. Aby móc zrobić takie postępy przyda im się odpowiednio dopasowana książka i ćwiczenia. W tych ćwiczeniach dzieci będą mogły kształtować swoją znajomość języka polskiego. Dodatkowo dzieci będą mogły również poznać wiedzę z zakresu przyrody i muzyki, jak również z przyrody. Te ćwiczenia warto używać razem z odpowiednio dopasowaną do nich książką.

“Nasza Szkoła. Matematyka SP 3/2 ćw. OPERON Operon”

Ćwiczenia z Bratkiem dedykowane dla nauczania zintegrowane wykonane są w taki sposób, że żadne dziecko nie będzie obawiało się matematyki, która jest bardzo przydatnym i wartościowym przedmiotem. Nie raz i nie dwa nasze dzieci będą miały już dość liczenia. Jednak świadomość, że jest to umiejętność przydatna w życiu dorosłym sprawi, iż maluchy chętnie zaangażują się do wykonywania zadań, jakie można znaleźć w tych ćwiczeń. Wszystkie są tak wykonane, że rodzic będzie mógł nawet samodzielnie wykonywać je razem z dzieckiem w domu, jeżeli tylko zaistnieje taka konieczność.

Szkoła zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com